ADORATORKI KRWI CHRYSTUSA MŁODYM

Góry do zdobycia

W dniach 29.06-05.07. 2018 r. w naszym domu w Kościelisku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w wieku gimnazjalnym i licealnym. Uczestniczki przyjechały z Chrząstawy i Częstochowy. Pomimo tego, że spotkały się w naszym domu po raz pierwszy, to zdołały stworzyć zgraną grupę. Rekolekcje o rozeznaniu drogi życiowej prowadziliśmy razem z s. Beatą Płowaś i ks. Damianem Siwickim CPPS. Każdy z prowadzących wnosił coś szczególnego, osobiste doświadczenie Bożej obecności i Jego prowadzenia.

Każdego dnia Słowo Boże gromadziło nas w jedną wspólnotę rekolekcyjną. Słuchania Boga, Który przemawia w swoim Słowie uczy wytrwałego poszukiwania Jego woli, Jego pełnego czułości planu wobec naszego życia. Ważnym punktem dnia była także Eucharystia, którą przygotowywały nasze rekolektantki. Pan Bóg pozwalał się także odnaleźć w pięknie górskich krajobrazów. Codzienne wyjścia na szlaki, przebywanie ze sobą, wzajemna pomoc w trudnych chwilach pomagały nam odkryć piękno ludzkich relacji. Szczególnym doświadczeniem były dla nas właśnie momenty spędzone razem, zwłaszcza przy stole.

Czas rekolekcji uczył nas, zarówno uczestniczek, jak i prowadzących, że Pan Bóg nas prowadzi w radosnych i trudnych chwilach naszego życia, nie rezygnuje z nas, tylko cierpliwie kształtuje. Jezus pozwala nam odkryć nasze powołanie w codziennym rozważaniu Słowa i w cieple ludzkich relacjach.

W sposób szczególny  jesteśmy wdzięczni za troskę wspólnocie Sióstr z Koscieliska. Ich pomoc i serdeczne zainteresowanie były bardzo cenne. Nie mogę pominąć pięknego świadectwa s. Wandy Kościk i jej konferencji o przebaczeniu.

Góry są wymagające, wymagają dużo pokory i wysiłku, ale pozwalają odkryć Boga i siebie samego.

Dodaj komentarz